2013-10-18

Coaching

Dla kogo?

Po pierwsze

Dla  wyznawców zasady „citius-altius-fortius”. Nawet jeśli nie znają łaciny, ani nie są sportowcami:). Zatem dla wszystkich, którzy chcą szybciej od życia więcej.

Po drugie

Dla poszukiwaczy mądrości:). Czyli tych, którzy znają i akceptują modlitwę Marka Aureliusza: „Panie, daj mi cierpliwość, abym umiał znieść to, czego zmienić nie mogę; daj mi odwagę, abym umiał konsekwentnie i wytrwale dążyć do zmiany tego, co zmienić mogę; i daj mi mądrość, abym umiał odróżnić jedno od drugiego”.  Innymi słowy, dla tych, którzy chcieliby coś zmienić choć nie mają pewności, czy to się im uda.

Po trzecie

Dla wątpiących. Takich, którzy gdzieś trwają i nie mają pewności, czy chcą to zmienić.

Po czwarte

Dla zagubionych. Tych, którzy wiele razy bezskutecznie próbowali coś zmienić. Może spróbujecie jeszcze raz? A może coaching jest właśnie dla Was?

Po piąte

Dla ludzi szczęśliwych. Takich, którzy osiągnęli stan pełnej akceptacji dla tego jacy są, gdzie są i jak wygląda rzeczywistość wokół nich. Podziwiam i zazdroszczę takim osobom (serio!). Sam dążę do takiego stanu od lat – z niewielkim skutkiem. Ale jakiś postęp, niewielki w stosunku do oczekiwań:), widzę. Liczę, że gdyby ktoś taki tu zabłądził - to może czytając moje teksty uśmiechnie się chociaż od czasu do czasu. A gdyby zechciał do mnie napisać, jak do tego etapu swojego życia dotarł – to i ja bym może coś z tego miał. Tu zdecydowanie preferowałbym mentoring:).

Istotna uwaga: Nie ma się czego bać:). Nikogo nie zamierzam coachować w ramach tego bloga.  Zamierzam natomiast pisać o tym czym coaching (jak sądzę) jest i co może dać.

A Ty, drogocenny Czytelniku, do której kategorii należysz?

Trudne pytanie? Jeśli tak pomyślałeś – jestem z siebie dumny. Dobrego coacha poznaje się po tym, że zadaje dużo trudnych pytań. Najlepiej, gdy zadaje same trudne.

Jeśli uznałeś, że pytanie było trudne to proponuję pytanie pomocnicze (łatwiejsze). Jaką satysfakcję daje Ci robienie rzeczy łatwych? Pamiętaj, niczego nie musisz. Ty tu rządzisz. Chcesz to sobie o tym pomyślisz. Nie – to nie.

Możesz też do mnie napisać np. że należysz do kategorii, której nie wymieniłem, a mimo to nadal będziesz tu zaglądał.

Dla Ciebie to pytanie było łatwe? Cóż, jestem dopiero początkujących coachem:). Ale mam też świadomość, że to co dla jednych jest łatwe może być trudne dla innych. Jest szansa, że jeśli zajrzysz to kolejny raz to trafisz na pytanie, które będzie dla Ciebie trudne. Kto wie...

Komentarze:

2013-10-28
Pewien coach na sesji coachingowej powiedział, że wydaję się należeć do grupy piątej :)
Tekst - jest w nim kilka mądrych, zwykłych słów, "podpisanych" na końcu pokorą. Trzymam kciuki za pisanie bloga, prosto i "do sedna ! i po swojemu :) Hmmm... Coaching może być, po szóste, dla tych którzy po prostu chcą być sobą :)
trzymam kciuki
2014-02-02
Coahcing jest dla tych, którzy po pierwsze tego chcą i rozumieją dlaczego osoba nieznajoma jest w takim zadaniu najlepsza - czyli rozumieją, że tę pracę nad sobą wkraczającą w glębsze obszary naszej osobowości, pomogą im w zmianie na lepsze ich samopoczucia = będą bardziej samoświadomi i szczęśliwsi....
AS

Dodaj komentarz

(e-mail nie będzie publikowany)

Rekomendacje

 • To co było dla mnie wartościowe w pracy z Krzysztofem w roli coacha to Jego doświadczenie, otwartość oraz przede wszystkim umiejętność zwrócenia mojej uwagi na aspekty z kategorii „nie wiem, że nie wiem”, których zauważenie bardzo usprawnia działania i realizację celów.

  Tomasz Gajewski

 • Krzysztof podchodzi bardzo profesjonalnie do coachingu. Pomógł mi zrozumieć moje słabe i mocne strony oraz określić obszary, nad którymi powinienem pracować. Krzysztof w znakomitej większości wskazywał mi drogę do rozwiązania, do wiedzy a tym samym pozwolił mi wypracować mechanizmy do samodzielnego rozwoju, niż dawał po prostu gotowe odpowiedzi. Współpracę z Krzysztofem uważam za szczególnie wartościową z uwagi na jego umiejętność budowania relacji,  zaangażowanie, doświadczenie biznesowe, wysoką kulturę osobistą i etykę w życiu prywatnym i zawodowym.

  Piotr Oracz

  Dyrektor ds eComerce w Loopa.eu

 • Miałem przyjemność uczestniczyć w sesjach coachingu dla zarządu K&K Media Solutions prowadzonych przez Krzysztofa. Jego ogromne doświadczenie i autentyczna chęć pomocy pomagają dojść do ciekawych konkluzji, które traktuje się jako swoje. Zaskakujące było dla mnie to, że wykraczały one poza spodziewany przeze mnie obszar zawodowy.
  Krzysztof otworzył nam oczy na to, co oczywiste, a jednak niezauważalne.

  Jakub Reiter

  Wiceprezes Zarządu K&K Media Solutions

 • Z Panem Krzysztofem, podczas procesu coachingowego, miałem przyjemność pracować  przez pół roku. W tym okresie przepracowaliśmy trzy bloki tematyczne: delegowanie, opór oraz emocje. To, co najbardziej mnie zaskoczyło to wiedza o samym sobie. Praca z Panem Krzysztofem otworzyła mi oczy na pewne kwestie, na które nie zwracałem uwagi, a które miały/mają bardzo duże odzwierciedlenie w jakości wykonywanej przeze mnie pracy. Pan Krzysztof jest świetnym fachowcem – z dużym bagażem doświadczenia, zawsze cennymi radami. Właściwie nie było sytuacji, w których nie miałby gotowego rozwiązania. To, co mówi naprawdę warto wdrożyć i stosować. Najbardziej wartościowe jest wskazanie przez Pana Krzysztofa prawidłowego podział słabszych i silniejszych stron. Dowiedziałem się, że to, co wszyscy postrzegają jako negatyw tak naprawdę może być pozytywem. Ale, aby tak się stało warto stosować się do wskazówek Pana Krzysztofa. Gorąco polecam każdemu, kto pragnie się rozwijać i pracować nad sobą!

  Karol Roguski

  Kierownik Projektu

  Arteria S.A.

 • Współpraca z Krzysztofem pozwala uwierzyć w wiarę we własne możliwości.

  Manager spółki notowanej na GPW

 • Praca z Krzysztofem pozwoliła mi zrealizować założone cele, dzięki jego doświadczeniu i umiejętności znajdowania problemów nad, którymi warto się pochylić. W trakcie sesji naprowadził mnie na wiele rozwiązań, które wprowadziłem do swojego życia zawodowego. Spotkania przekonały mnie do skuteczności coachingu, kiedy pojawią się kolejne zagadnienia chętnie nad nimi z Krzysztofem popracuję. Szczerze polecam, uważam że Krzysztof pozwala znaleźć "drogę na skróty" do wyznaczonego celu.

  Radosław Nowotniak

 • Pracowałam z Krzysztofem w ramach usług barterowych sesji coachingowych. Każda sesja z Krzysztofem (moja jako klienta coachingu) to ogromna ciekawość. Każda sesja z Krzysztofem przynosi dla mnie nowe odkrycie dotyczące mnie samej. Cenię pracę z Krzysztofem za profesjonalizm, upór, dążenie do celu, bezpośrednie wypowiedzi, dowcip, trafne puenty, trochę "cięty" język, którego czasem mi potrzeba. To mnie motywuje i równocześnie bawi, czyniąc ten czas sesji ciekawym i owocnym. Cenię pracę z Krzysztofem za Jego elementy mentoringu wplecione w sesje. Każdy ma swój własny styl pracy i tak ja widzę styl Krzysztofa. Dziękuję za to.

  Aldona Wierzba

 • Konkretne informacje, pewność siebie prowadzącego, humor, praktyczna wiedza, prosto i dobrze wyjaśnione.

   

  Uczestnik warsztatu "Zarządzanie stresem"

  Karol Niedzielewski

 • Super stosunek do studentów, odpoczynek psychiczny, dużo humoru i rozrywki. GORĄCO POLECAM!

   

  Uczestnik warsztatu "Zarządzanie stresem"

  Natalia Górecka

 • Fantastyczny warsztat, dynamicznie, z dużą dozą poczucia humoru i świetnie od strony merytorycznej. Na ogromny plus ćwiczenia przeprowadzone podczas warsztatu.

   

  Uczestnik warsztatu "Zarządzanie stresem"

 • Warto poznać problemy w Komunikacji!

  Uczestnik warsztatu "Podstawy komunikacji".

  Adrian Zduńczyk

 • Skondensowana dawka pożytecznej rzeczy.

  Uczestniczka warsztatu "Podstawy komunikacji"

  Magdalena Kaczyńska

 • Warsztat godny polecenia. Temat bardzo potrzebny w życiu. Narzędzia do natychmiastowego wykorzystania i sprawdzenia, czy działają i jak działają.

  Uczestniczka warsztatu "Coaching emocji - subiektywny przegląd"

  Beata Matys

 • Zaskakująco skuteczne prowadzenie warsztatu.

  Uczestniczka warsztatu "3 narzędzia do zarządzania emocjami"

  Beata Śliwkowska